Informacje5 maja 2014, 00:00,

10 LAT PIASECZNA W UNII EUROPEJSKIEJ

9 maja 2014 roku zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania Dnia Europy na Rynku w Piasecznie. Od godz. 11.00 na Pl. Piłsudskiego obecny będzie Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct. W namiocie Punktu organizowane będą mini konkursy dla dzieci. Syriusz – maskotka Europe Direct rozdawać będzie tulipany, balony i cukierki. Punkt będzie obecny na rynku do godz. 15.00. Piaseczyńskie obchody organizowane z inicjatywy Klubu Europejczyka przy Gimnazjum nr 4, objął patronatem burmistrz Zdzisław Lis.

DZIEŃ

W południe otwarta zostanie wystawa prac piaseczyńskich przedszkolaków "Unia Europejska w oczach dziecka". Następnie, o 13.30 wystartuje gra miejska dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów pod hasłem „Piaseczno w Europie, Europa w Piasecznie”. O tej porze rozpoczną się również zabawy i animacje. W trakcie pikniku Klub Młodego Europejczyka z Gimnazjum nr 1 wystawi przedstawienie pt. "Poetycko-muzyczna podróż po stolicach europejskich". Około godz. 16 głos zabierze honorowy gość piaseczyńskich obchodów prof. Danuta Hubner. Zaraz potem burmistrz Zdzisław Lis zaprosi wszystkich zebranych na urodzinowy tort oraz wspólny taniec „Grek Zorba”.

Atrakcje dla mieszkańców, w tym: stoiska fundacji Eco Choice, szkoły językowej Mała Lingua & Lingua Teens Space, Hotelu De Silva i Stowarzyszenia Kobiet Piaseczyńskich będą gościć na rynku do godz. 19. Panie ze Stowarzyszenia poprowadzą konkurs wypieków na „Eurociacho” – zapraszamy mieszkańców do przyjścia z własnoręcznie wykonanymi słodkościami. Będzie można też własnoręcznie wykonać unijny kotylion, a także spróbować kuchni hinduskiej (Restauracja Curry King). Na scenie zaprezentują się podopieczni Ogniska Muzycznego działającego w Centrum Kultury oraz Piaseczyńska Orkiestra Dęta. O godz. 19 rozpoczną się koncerty z inicatywy Młodzieżowej Rady Gminy. Wystąpią Foxall, DJ Martin Rosa i gwiazda wieczoru: Ras Luta, grająca muzykę reggae.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Piaseczno

Informacje5 maja 2014, 00:00,

GEOPIKNIK W JÓZEFOSŁAWIU - ZAPROSZENIE

10 maja 2014 roku odbędzie się GeoPiknik w Józefosławiu, organizowany przez studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie będzie miało miejsce w Obserwatorium Astronomiczno- Geodezyjnym Politechniki Warszawskiej przy ul. Ogrodowej 2 w Józefosławiu. Wstęp wolny! Organizatorzy serdecznie zapraszają studentów, mieszkańców Gminy Piaseczno oraz wszystkich zainteresowanych - zabierzcie swoje rodziny!

GEOPIKNIK W JÓZEFOSŁAWIU

W programie imprezy znajduje się m.in.:
- pokaz profesjonalnego sprzętu geodezyjnego
- GeoOlimpiada
- mecz piłki nożnej między wykładowcami a studentami PW
- gra terenowa
- karaoke
- eurobungee
- konkursy tematyczne

- Organizowanie GeoPikniku stało się ważnym wydarzeniem dla studentów naszego wydziału i jak co roku będziemy starali się jak najlepiej umilić Państwu czas. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji: pokaz sprzętu geodezyjnego, GeoOlimpiada, mecz piłki nożnej między wykładowcami a studentami PW, gra terenowa i eurobungee oraz konkursy tematyczne - zapewniają organizatorzy. Dla wszystkich gości będzie do dyspozycji ogólnodostępny grill i napoje, a wieczorem odbędzie się zabawa taneczna pod gwiazdami.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Firmy, które będą uczestniczyły w wydarzeniu zaprezentują swój najnowszy sprzęt i zaawansowane technologie wykorzystywane obecnie w geodezji. Będzie to m.in. pokaz sprzętu latającego wraz z wbudowanym aparatem fotograficznym oraz kamerą cyfrową. Więcej informacji na temat GeoPikniku, można przeczytać na stronie: www.geostudent.pl

autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Piaseczno