Informacje29 czerwca 2011, 00:00,

1 lipca zamknięcie części ul. Wojska Polskiego w Piasecznie

W związku z budową ronda od piątku 1 lipca 2011 roku, na około dwa miesiące planowane jest zamknięcie w Piasecznie ul. Wojska Polskiego pomiędzy ul. Jana Pawła II i ul. Sienkiewicza. Obecnie na ul. Nadarzyńskiej wykonywane są prace związane z uzbrojeniem terenu (roboty wod-kan, teletechniczne, elektroenergetyczne) na odcinku od ul. Czajewicza do ul. Wojska Polskiego. Po ich wykonaniu od 1 lipca, w celu budowy ronda, zostanie zamknięta ul. Wojska Polskiego pomiędzy ulicami Sienkiewicza i Jana Pawła II. Objazdy zostaną skierowane ulicami: Jana Pawła II, Dworcowa, Sienkiewicza, Kościuszki. Na ulicach Wojska Polskiego, Nadarzyńskiej i Sienkiewicza zostaną ustawione duże tablice informacyjne wskazujące właściwą możliwość objazdu.

1 lipca zamknięcie części ul. Wojska Polskiego Piaseczno

Z ulicy Czajewicza możliwy będzie wyjazd do ul. Kościuszki przez oddany już do ruchu fragment ul. Nadarzyńskiej. Na zamkniętym odcinku ul. Wojska Polskiego zapewniony będzie dojazd od strony ul. Sienkiewicza do posesji i obiektów usługowych: Piaseczyńsko Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej, Restauracji Zawrotnica, Restauracji Odjazd, Custom Riders, Galeria Plastyczna Biała, Galeria Staroci. Do obiektu handlowego Alma dojechać będzie można od strony ul. Jana Pawła II. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na początek września 2011 r. Inwestycję realizuje firma FAL-BRUK.

Informujemy również, że autobusy PKS Polonus od 01.07.2011 zostaną skierowane nową trasą. Objazd przebiegać będzie ulicą Kościuszki z przystankiem Kościuszki RDH oraz ulicą Sierakowskiego z przystankiem Sierakowskiego UMiG. Dalsza trasa ulicą Chyliczkowską pozostaje bez zmian.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje30 czerwca 2011, 00:00,

Gminny Dzień Strażaka - 60-lecie OSP w Zamieniu - festyn

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Ochotnicza Straż Pożarna w Zamieniu, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych, Mazowiecki Związek Pracodawców w Gminie Lesznowola zapraszają na festyn Gminny Dzień Strażaka 60 -Lecie OSP w Zamieniu. Impreza odbędzie się 2 lipca 2011 roku o godz. 13.00, na placu przy ul. Zakładowej w Zamieniu.

Gminny Dzień Strażaka - 60 -Lecie OSP w Zamieniu - festyn

Gminny Dzień Strażaka program uroczystości:
12.30 Zbiórka jednostek na placu.
13.00 Msza Święta Polowa.
14.00 Ustawienie pododdziału i sztandarów do uroczystości.
14.15. Uroczyste powitanie.

Następnie organizatorzy zapraszają na: zmagania strażaków w przeciąganiu liny, występ – niespodzianka, zbórkę pieniędzy na leczenie dla Oli Jurek i Sary Chmielewskiej (aukcja), występ zespołu HEKSA, pokazy motocyklistów, pokaz Tancerzy Ognia, a także na koncert zespołu POWER DISCO.

Oprócz tego zaplanowane zostały imprezy towarzyszące: konkurs plastyczny dla dzieci: Strażacy przy pracy, konkursy sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, konkurs wiedzy pożarniczej, malowanie buziek, oraz inne atrakcje dla dzieci. Będzie również catering, popcorn, wata cukrowa i żurek dla wszystkich gratis. Zapraszamy serdecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola